Obchody Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża"

W dniach 23 - 24 kwietnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi uczestniczyła w obchodach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Projekt ten ma na celu promocję książki i czytelnictwa. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Zygmuntem Pytlikiem , w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Zawoi Centrum. Artysta opowiedział o swojej twórczości oraz pasjach. Ponadto w celu popularyzowania literatury oraz zainspirowania dzieci do własnej twórczości ogłoszono konkurs „ Puść wodze fantazji i napisz baśń o ..”
W dniu 29.04.2015 r. Komisja oceniła 46 prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Tymoteusz Jezutek kl. V
                    Michał Czarny kl. IV

II miejsce –   Michał Sałaciak kl. IV
                     Kinga Giertuga kl. IV

III miejsce –  Weronika Spyrka kl. V
                     Magdalena Piergies kl.VI
                     Patrycja Pena kl. IV

Wyróżnienia :

1. Magdalena Piergies kl. IV
 2. Paweł Klimasara kl. IV
 3. Julia Czarny ki. IV
 4. Dominik Gaweł kl. IV
 5. Gabriela Tomczak kl. IV
 6. Ewelina Kozina kl. VI
 7. Adam Trawiński kl. VI
 8. Seweryn Pancarowicz VI
 9. Gabriela Szafraniec kl.VI
10. Marta Pająk kl.VI
11. Jakub Tomczak kl.VI

W ramach tegorocznych obchodów odbyło się także spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze dyskutowali o powieści Ćpunka Barbary Rosiek oraz o „Obsydian” pióra Jennifer L. Armentrout.