SPEKTAKL" ŻEBY TE KSIĘGI TRAFIŁY POD STRZECHY"

27.11.2015 w ramach realizacji projektu Klasyka znowu odkryta w sali BCK został wystawiony spektakl „Żeby te księgi trafiły pod strzechy” W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowana była młodzież z Zespołu Szkół  w Zawoi Centrum oraz seniorzy. Spektakl prezentował  spuściznę literacką Adama Mickiewicza w atrakcyjnej formie scenicznej. Przedstawienie zostało przygotowane przez Katarzynę Wilczyńską oraz Joannę Pacyga. Wszyscy wykonawcy  zachwycili  licznie zgromadzoną publiczność  wspaniałą grą aktorską, umiejętnościami wokalnymi oraz scenografią i kostiumami. Dyrektor Biblioteki  Lucyna Malczyk składa podziękowanie całej społeczności zaangażowanej w realizacje projektu oraz oficjalnym partnerom , tj. Zespołowi Szkół w Zawoi Centrum za koordynację merytoryczną i organizacyjna oraz Babiogórskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali i nagłośnienia. Szczególne podziękowania kierujemy również do Wojciecha Wilczyńskiego za kamerowanie przedstawienia , Łukasza Kulki , Grzegorza Bargla za obsługę nagłośnienia ,Krzysztofa Żywczaka za robienie zdjęć.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego