XV Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi po raz kolejny włączyła się w organizację Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. 22 kwietnia 2016 r. licznie zgromadzeni uczniowie szkół podstawowych kl.I-III obejrzeli przedstawienie pt. „Kłopoty Misia Zdzisia” w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru „Moralitet”. Spektakl poruszył zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu i na ulicy. Mali widzowie z zapartym tchem śledzili perypetie tytułowego bohatera, który zgubił się w Krakowie. Dzieci, obserwując zachowanie i kłopoty Misia Zdzisia, uczyły się bezpiecznego postępowania w sytuacji zagrożenia. Ponadto w ramach tegorocznych obchodów w Filii Bibliotecznej nr 2 wspólnie z Biblioteką Szkolną w Skawicy zorganizowano konkurs plastyczny  „Zwierzęta w literaturze”.  Konkurs  był adresowany  do dzieci  klas I-III  Zespołu Szkół w Skawicy i polegał na zilustrowaniu postaci zwierząt, wydarzeń  z wybranego dzieła literackiego. Komisja konkursowa oceniła 28 prac. Wszystkie dzieła były bardzo ciekawie i pięknie wykonane, toteż Jury stanęło przed trudnym zadaniem mającym na celu wyłonić najlepszych. Ostatecznie wyróżniono następujących uczniów : Zajda Amelia kl.III, Pacyga Miłosz kl.Ib, Zajda Dawid kl.0, Ficek Klaudia kl.II, Mazur Amelia kl.Ib. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy  i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.