Wakacje w Bibliotece

Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała wspólnie z Świetlicą Środowiskową oraz Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi szereg działań adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W lipcu br. dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „ Zostań architektem wsi orawskiej”  zorganizowanych w Zubrzycy Górnej. W przestrzeni Białej Karczmy oraz wokół niej uczestnicy warsztatów wzięli udział w grze terenowej, ponadto zainspirowani tradycją i wiedzą architektoniczną stworzyli własną makietę budynku. Z kolei w Bibliotece w Zawoi Centrum zorganizowano warsztaty literacko-plastyczne „ Z wizytą w fantastycznym świecie”, rozwijające zainteresowania czytelnicze i umiejętności plastyczne. Warsztaty składały się z lektury fragmentu utworu literackiego, który był punktem wyjścia do podjęcia dyskusji z uczestnikami zajęć oraz z części plastycznej poświęconej wykonaniu ilustracji do omawianego tekstu. W sierpniu br. dzieci wzięły udział w Konkursie „Projektanci mody – tworzymy wakacyjne stylizacje” . Tym razem uczestnicy zastanawiali się nad tym, jak rodzą się pomysły słynnych projektantów i czy warto podążać za trendami mody. W czasie warsztatów uczestnicy mieli okazję zaprojektować strój damski lub męski na wybraną okazję. W sierpniowe popołudnie przygotowano również dla najmłodszych gry, zabawy, konkursy z postaciami bajek oraz maraton malowania „Ile piękna w twojej okolicy”. Natomiast na zakończenie wakacji, 19 sierpnia zorganizowano wycieczkę do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, gdzie uczestnicy wyjazdu uczestniczyli w warsztatach garncarskich.

Zapraszamy do galerii wakacyjnych zdjęć