Beata Ostrowicka - krakowska pisarka

Gościem naszej biblioteki była Beata Ostrowicka, krakowska pisarka. Autorka  przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki „Molik” działającego przy bibliotece  Spotkanie odbyło się 28 września br. w sali BCK. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół  podstawowych z terenu naszej gminy.
Beata Ostrowiecka jest autorką wielu książek dla dzieci  i młodzieży o tematyce obyczajowo- przygodowej. Zadebiutowała powieścią „Niezwykłe wakacje”, która od razu zdobyła uznanie wśród czytelników. Pisarka otrzymała wiele nagród za swą  twórczość - m.in. wyróżnienia polskiej sekcji IBBY, a także wpis na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena. Wiele jej książek  poleca również Fundacja ABC, prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania pisarka zaprezentowała młodym czytelnikom swój warsztat literacki. Opowiedziała o swoich inspiracjach  oraz o sposobie kreowania bohaterów. Zachęciła również zebranych do tworzenia własnych historii, do pisania, które może być świetną zabawą. Spotkanie przebiegało w bardzo  miłej i żywiołowej atmosferze. Dzieci  chętnie uczestniczyły w zabawach i zagadkach literackich  organizowanych przez naszego gościa. Na zakończenie spotkania  uczestnicy otrzymali pamiątkowe autografy od autorki  oraz  dedykację  do zakupionych książek.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2017” realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki